V politice je bordel a vytratil se z ní zdravý rozum. Chci to změnit!

Také si myslíte, že nám občanům má stát sloužit a že to nemá být naopak? Také si myslíte, že si z nás stát udělal dojnou krávu, protože platíme zbytečně vysoké daně, a stát přitom naše společné peníze neúčelně rozhazuje? Také se vám nelíbí, jak stávající politici záměrně rozdělují společnost, štvou jednu skupinu obyvatel proti druhé, jen aby se jim lépe vládlo? Také se ve vás bouří krev, když nám tady naši mocní zavádějí jednu regulaci za druhou, snaží se řídit naše životy a myslí si, že jsme jen tupé stádo ovcí? Také vnímáte, jak postupně mizí naše demokratické hodnoty, a myslíte si, že to někdo dělá záměrně? Pokud na většinu otázek odpovíte souhlasně, pak jsme na jedné lodi. Já jako občan se na to už dívat nemohu.


Toto je jeden z důvodů, proč chci vstoupit do politiky a začít věci měnit. Dalším důvodem je to, že o práci senátora mám jasnou představu a chci lidem ukázat, že senátor, když svoji práci dělá dobře, je velmi platným a důležitým článkem našeho systému. Senát se netěší velké důvěře, ale nedivme se tomu. Kolik znáte aktivních senátorů? Já toho našeho stávajícího nikdy neviděl a neslyšel. Stejně tak mí spoluobčané (osobně jsem se totiž ve svém okolí na toto téma poptával). Senátor má být mezi lidmi, má jim naslouchat, má být v kontaktu se starosty ve svém volebním obvodu a má se snažit pomáhat svému regionu. To jsme u nás nezažili. Tak i proto kandiduji. A když vidím, jak by některým stávajícím politikům vyhovovalo měnit naši Ústavu, a to bez Senátu nelze, tak o to víc budu usilovat o to, abych v senátních volbách uspěl. Tyto tendence vidím jako nebezpečné a jsem připraven tomu jako senátor čelit!


Kandiduji v obvodu 41 – Benešov, kam spadá část Benešovska, část Prahy-západ a větší část Prahy-východ. V tomto regionu jsem prožil své dětství, dobře ho znám a bydlím tady i v současnosti. Pevně nvěřím, že se lidé vzbouří, stejně jako jsem to udělal já, a budou v letošních volbách volit změnu, a ne jen další figurku, která skáče podle toho, jak někdo jiný píská. Nejsem členem žádné politické strany, a byť mě navrhli Soukromníci, kandiduji jako nezávislý. Nemusím se proto zpovídat žádným stranickým orgánům, nemusím být jen další „poslušnou“ loutkou. Jdu do toho se svým vlastním rozumem a odhodláním změnit politickou kulturu v naší zemi.


V naší politice je bordel a já to chci změnit! Doufám, že takových nás bude čím dál tím víc.


Publikováno: 28.08.2018, forum24.cz
(c) Aleš Hemer 2018